Doborowe wozy – kupisz je na specjalnych aukcjach

Każdy z nas marzy o życiu w splendorze, to kłopotliwe, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Dlatego opowiastki o tym, że jakiś pojazd należący do kogoś ważnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że wiele z używanych przez ważne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, może osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są ekskluzywne samochody, które dawno temu były własnością kultowych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się doborowe samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on ogromne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były autami krótkich serii, fabrykowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To kłopotliwe, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a czmychając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, żeby odzyskać chociaż znikomą część zagrabionych przez niego walut. 

Jakie automobilowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje stylowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną kupić samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć komfort i zadumać się nad bogactwem innych. W szeregu przypadków, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich wozów szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć samochodem, który kiedyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I właśnie w wypadku samochodów wykwintnych, które pozostały wystawione na aukcje z różnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie technology prezentujemy takie przypadki.

Aukcje samochodów wytwornych cieszą się kolosalnym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj wyłącznie o samochody najnowszej generacji – w szeregu przypadków się zdarza, że najwyższe sumy zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, jednakowoż mające jakąś swoją historię. Jakim sposobem dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na aukcjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo wyłącznie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego nabywcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              cars

https://www.fox360.net/pl         technologia

https://www.fox360.net              lifestyle

Dodaj komentarz